Strona główna > Aktualności > Archiwum > 2009

SPRAWNI JAK ŁĄCZNOŚCIOWCY

Olbrzymi sukces naszej reprezentacji w V Sztafecie Maratońskiej EKIDEN 2009! W klasyfikacji ogólnej zajęliśmy 14 miejsce, a w sztafecie wojskowej uzyskaliśmy tytuł wicemistrza!

Bieg sztafetowy wystartował 26 września, w przeddzień Maratonu Warszawskiego.  Zawodnicy musieli pokonać dystans równy długości maratonu – 42 kilometry. Wystartowało 217 sześcioosobowych  drużyn. Nasza drużyna pokonała wyznaczoną trasę w czasie 02:50:01. Zawodnikom kibicował dowódca – gen. bryg. Mirosław SIEDLECKI. Jak się okazało - skutecznie.

st. szer. Michał OWCZAREK     (7,195km)

Sobotnie sportowe emocje stanowiły swoisty wstęp do niedzielnych zmagań.  Na starcie do Maratonu Warszawskiego stanęły tysiące biegaczy, w tym dowódca naszej brygady – gen. bryg. Mirosław SIEDLECKI.  Do biegu przystąpił również Michał KACZMAREK – zdobywca II miejsca w I Biegu Łącznościowca o puchar Dowódcy Garnizonu Sieradz. Start w Maratonie przyniósł mu kolejny sukces – 4 MIEJSCE! Wniosek? Warto przyjechać po sportową rozgrzewkę do Sieradza.